Poznaj potencjał, który tkwi w drewnie!

Poznaj potencjał, który tkwi w drewnie!

Niektóre surowce łączą w sobie estetyczny wygląd i solidny charakter. Bez wątpienia należy do nich drewno, które posiada więcej możliwości zastosowania, niż moglibyśmy przypuszczać. Symbolizuje naturę, ponadczasową klasykę, a także nowoczesność. Do czego jest dziś używane?

Drewno klejone warstwowo – istotny element konstrukcyjny

Wspaniale sprawdza się jako element konstrukcyjny wykorzystywany do budowy rozmaitych obiektów. Drewno klejone warstwowo służy do wznoszenia magazynów, punktów handlowych, szkół oraz hal produkcyjnych. Dzięki niemu cieszymy się stabilnymi mostami oraz złożonymi z kilku poziomów parkingami samochodowymi. Materiał wyróżnia się tym, że jest trwały, a jednocześnie pozwala na realizację inwestycji o wielu kształtach. Nawet tych wygiętych i dość fantazyjnych! Plastyczny i wytrzymały, jest lubiany przez architektów i specjalistów z branży budowlanej. Trudno się temu dziwić!

Czy deski podłogowe to rozsądna inwestycja?

Wydawać by się mogło, że deski podłogowe odeszły nieco w cień. Zastąpiły je panele i kamienne płytki. Czy aby na pewno? Ten rodzaj pokrycia wciąż posiada liczne grono zwolenników, do których zaliczają się przede wszystkim miłośnicy gustownej elegancji oraz rozwiązań na długie lata. Pięknie komponuje się z meblami, niezależnie od ich stylistyki. Stanowi dopełnienie salonu, sypialni, pokoju dziecięcego oraz garderoby. Deski są sprzedawane w tak wielu wersjach kolorystycznych, że każdy, nawet najbardziej wymagający konsument, znajdzie coś dla siebie. Doskonałym wyborem będą te w odcieniu ciepłego brązu, które nadadzą wnętrzom ciepła i lekkiego blasku. Z kolei do minimalistycznych aranżacji w stonowanych barwach świetnie dopasują się te szare. Niekwestionowaną zaletą takiego rozwiązania jest też to, że naturalny proces eksploatacji nadaje drewnianej podłodze nietuzinkowego, oryginalnego wyglądu.

Dekoracje z drewna sposobem na odmienienie wnętrz

Ciekawym pomysłem na to, by podkreślić indywidualny styl swojego mieszkania, są dekoracje z drewna. Efektownie się prezentują i bardzo często imponują swoją funkcjonalnością. Napis przeznaczony do ustawienia na komodzie lub do zawieszenia na ścianie, ozdobna ramka na zdjęcia, czy drewniane drzewo genealogiczne to przykładowe inspiracje. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, by zaprojektować własną dekorację, którą następnie odpowiedni fachowcy wykonają z tego surowca. Opcja personalizacji nada jej wyjątkowości. Taki przedmiot będzie również wspaniałym prezentem, który możemy wręczyć krewnym, przyjacielowi lub dobremu znajomemu.