Drewno – przestarzały materiał czy modny surowiec? Sprawdzamy!

Drewno – przestarzały materiał czy modny surowiec? Sprawdzamy!

Dawniej drewno było podstawowym materiałem, wykorzystywanym praktycznie w każdej branży. Budowano z niego domy, tworzono meble, przedmioty codziennego użytku czy zabawki. Choć obecnie dostępnych jest wiele materiałów o dużej trwałości i świetnych właściwościach, to drewno wciąż zajmuje ważne miejsce w budownictwie. Do czego można wykorzystać ten surowiec? Jakie ozdoby można stworzyć z drewna? Sprawdź!

Drewno klejone warstwowo – efektowny i wytrzymały budulec

Choć drewniane chatki kojarzone są głównie z terenami górskimi, to coraz częściej o takim domku marzą również mieszkańcy nizin. Drewno klejone warstwowo może pomóc w realizacji tego planu – zarówno pod kątem konstrukcyjnym, jak i wykończeniowym. Doskonale nadaje się ono tak do tworzenia szkieletu domu, jak i stawiania ścian czy tworzenia ozdobnych elementów.

Drewno klejone warstwowo jest bardzo wytrzymałe i plastyczne, a przy tym lekkie. Postawienie domu, altanki czy stodoły z jego użyciem jest więc stosunkowo łatwe i mniej obciążające fizycznie. Budynki postawione z wykorzystaniem drewna klejonego warstwowo są także odporniejsze na warunki atmosferyczne niż ich ceglane odpowiedniki. Decydując się na budowę domu, warto rozważyć wykorzystanie tego surowca.

Deski podłogowe – rustykalny akcent w nowoczesnym wnętrzu

Podłoga z litego drewna nie należy do najtańszych. Warto jednak pamiętać, że jest to inwestycja na wiele lat, a być może nawet pokoleń. Dobrze zakonserwowane deski podłogowe wytrzymają o wiele więcej obciążeń niż nawet najlepsze panele czy płytki. Trwałość ta jest zasługą naturalnych właściwości tego bardzo twardego surowca.

Deski podłogowe pomogą nadać wnętrzu bardziej domowego charakteru. Wykonana z tego materiału podłoga w naturalny sposób sprawia, że dom wydaje się bardziej przytulny i ciepły. Warto również wspomnieć o właściwościach izolacyjnych. Deski podłogowe, w przeciwieństwie do paneli czy płytek niezbyt dobrze chłoną temperatury, dzięki czemu nigdy nie są całkowicie chłodne.

Drewniane napisy na stół weselny – gadżet ślubny rodem z leśnej polany

Przyozdobienie weselnej sali to dla dekoratora nie lada wyzwanie. Aby ułatwić sobie to zadanie i ograniczyć czas, potrzebny na przygotowanie ozdób, warto sięgnąć po gotowe dodatki. Drewniane napisy na stół weselny doskonale wpasują się zarówno w przyjęcia eleganckie, jak i te o bardziej swojskim charakterze.

Surowiec ten jest dość uniwersalny – pasuje do większości ozdób i styli. Drewniane napisy na stół weselny dodadzą nieco rustykalnego, a przy tym bardzo domowego charakteru. W końcu komu z nas materiał ten nie kojarzy się z lasem, spokojem i ciepłem ogniska?