Drewno - jeden materiał, wiele zastosowań

Drewno - jeden materiał, wiele zastosowań

Z drewna budujemy już od zarania dziejów. Jest to materiał łatwy do pozyskania i obróbki, a przy tym niezwykle efektowny. Odpowiednio konserwowane drewno jest w stanie prześcignąć inne tworzywa pod kątem wytrzymałości. Do czego można wykorzystać ten materiał? Zerknij na nasze propozycje!

Drewno klejone warstwowo — wielozadaniowa klejonka

Drewno klejone warstwowo to jedno z najbardziej wszechstronnych tworzyw, wykorzystywanych w budownictwie. Nada się ono zarówno do produkcji mebli, jak i ogromnych konstrukcji, np. mostów czy szkieletów domów. Tego typu materiał jest chętnie wykorzystywany ze względu na szereg jego zalet: lekkość, wytrzymałość, giętkość, ognioodporność i trwałość. Ponadto drewno klejone warstwowo zapewnia naturalną izolację. Pozwala to na znaczne ograniczenie kosztów dodatkowego ocieplenia, co ma duże znaczenie zwłaszcza przy budowie domu.

Drewno klejone warstwowo bez problemu poddaje się montażowi i obróbce, dlatego jest idealnym materiałem do produkcji prefabrykatów. Gotowe elementy mogą zostać przewiezione na budowę i jedynie ze sobą połączone, co pozwala na znaczną oszczędność czasu. Tą metodą można wznosić m.in. domy szkieletowe, które od fundamentów po dach powstają w mniej niż 2 tygodnie.

Deski podłogowe — efektowna i wytrzymała klasyka

Podłoga stanowi ważny element każdego domu. Pełni zarówno funkcję dekoracyjną, jak i izolacyjną. Podłogi drewniane to ponadczasowy klasyk, który doskonale dopełni każde wnętrze. Materiał ten wymaga nieco zachodu — warto co jakiś czas przeprowadzać konserwację, cyklinować lub pokrywać deski nową warstwą lakieru, lub bejcy. Dla końcowego efektu warto się jednak poświęcić.

Deski podłogowe, choć najczęściej kojarzone są ze starymi, góralskimi chatkami, świetnie sprawdzą się także w bardziej nowoczesnych wnętrzach. Dzięki wykorzystaniu tego materiału wnętrze będzie robić wrażenie bardziej przytulnego i cieplejszego. Ponadto deski podłogowe, w przeciwieństwie do płytek czy paneli są doskonałym izolatorem ciepła. W praktyce oznacza to, że chodzenie boso po podłodze z tego materiału to sama przyjemność.

Drewniane napisy — kreatywna dekoracja na stół weselny

Wesele jest radosnym wydarzeniem — dla niektórych najważniejszym w całym życiu. Przygotowanie wymarzonego dnia pochłania długie miesiące, a jednym z bardziej czasochłonnych zadań jest obmyślenie dekoracji sali. Aby oszczędzić sobie trudu ręcznego dekorowania, warto skorzystać z gotowych rozwiązań. Jedną z bardziej kreatywnych dekoracji są drewniane napisy na stół weselny. Taki dodatek z pewnością zrobi wrażenie na gościach i nada całemu wydarzeniu bardziej personalnego klimatu.

Drewniane napisy są solidnie wykonane, dzięki czemu przetrwają nawet najbardziej szaloną zabawę do białego rana. Dekoracje te mogą więc stanowić świetną pamiątkę dla pary młodej lub wybranych gości.