Chcesz, by Twoje mieszkanie było ciepłe i przyjazne? Postaw na drewno!

Chcesz, by Twoje mieszkanie było ciepłe i przyjazne? Postaw na drewno!

Wybór materiałów wykończeniowych na rynku obecnie jest bardzo szeroki. Niemniej jednak, tradycyjne drewno wciąż cieszy się bardzo dużą popularnością. Uważane jest za wszechstronny, ciepły i klimatyczny materiał, który sprawdza się we wszystkich rodzajach wnętrz. Jeśli marzysz o przytulnym i ciepłym mieszkaniu, rozważ wykorzystanie drewna. W jaki sposób możesz to zrobić?

Szeroki wybór dostępnych gatunków drewna

Jedno jest pewne – wybierając drewno jako materiał wykończeniowy, masz naprawdę ogromne możliwości personalizacji wnętrza i dostosowania go do swoich potrzeb. Na rynku dostępnych jest bowiem wiele gatunków drewna, począwszy od drewna egzotycznego, poprzez swojskie gatunki, aż po tanie i praktyczne drewno klejone warstwowo. Dużą popularnością wśród inwestorów niezmiennie cieszy się dąb, który słynie ze swojej niesamowitej elegancji i wyjątkowego charakteru. Ciemnym kolorem i piękną strukturą wyróżnia się z kolei drewno orzecha włoskiego, które do każdego wnętrza wprowadzi nieco luksusowego stylu. Jeśli zależy Ci na efekcie przytulności, możesz zdecydować się na sosnę – gatunek drewna charakteryzujący się jasnym kolorem i subtelną strukturą.

Drewniane podłogi nadadzą wnętrzom charakteru

Podłoga to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów wnętrza – ma bardzo duży wpływ na jego atmosferę i wygląd. Drewniane podłogi niezmiennie cieszą się bardzo dużą popularnością – głównie ze względu na trwałość i klimatyczny wygląd. Deski podłogowe wprowadzają do pomieszczeń ciepło i naturalny urok. Dostępne są w różnych wzorach i odcieniach, toteż możesz wybrać wariant, który najlepiej pasuje do Twojego wnętrza. Drewno, przy odpowiedniej pielęgnacji, wyróżnia się niesamowitą wytrzymałością. Będzie służyć przez wiele lat, zachowując nienaganny wygląd. Drewniane podłogi ponadto stosunkowo łatwo jest utrzymać w czystości. Wystarczy regularnie je odkurzać i przecierać przy pomocy wilgotnej ściereczki, aby zachować ich świeży wygląd na długi czas.

Drewniane napisy – do salonu i nie tylko

Jeśli zależy Ci na oryginalnym i niebanalnym efekcie, do dekoracji Twojego domowego salonu możesz wykorzystać drewniane napisy na stół weselny. Ponadto – w sklepach dostępne są także dekoracje drewniane innego rodzaju – rzeźby, obrazy i szkatułki. Jeśli chodzi o drewniane napisy, są one wyjątkowym sposobem na ozdobienie i personalizację wnętrza. Możesz zdecydować się na ważne dla Ciebie symbole, imiona czy sentencje. Drewniane napisy świetnie wyglądają na ścianie w salonie – ale nie tylko w nim. Możesz zdecydować się także na ich montaż w sypialni, kuchni czy łazience.